До 200 р. Шевченка

«Поговоримо крізь віки»

Віртуальна зустріч

До 200- річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

11 березня 2014 року на вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка в Райгородській сільській бібліотеці відбулась театралізована вистава «Поговоримо крізь віки». Головним організатором цього дійства стала вчителька української мови та літератури Райгородської середньої школи Заріцька Тетяна Вікторівна, а дійовими особами - учні 7 класу. Запрошеними на свято були учні 5-6 класів та вчителі.

За комп’ютером сидить хлопець – ( Козачук Іван), а до нього приходить дівчина-Наталя (Аня Гринчук) і повідомляє, що треба прочитати повість про дитинство малого Тараса Шевченка. Хлопець лінується читати і мріє побувати в тому часі та поговорити з малим Тарасом, і запрошує дівчину до комп’ютера у XIX століття.

Потім потемніло, спалах і вони бачать хату під солом’яною стріхою, біля тину хлопчика (13 років), який щось пише огризком олівця. (в ролі Тараса – Гончарук Назарій). Лунає пісня «Думи мої, думи мої». Діти здивовано оглядаються, що вони потрапили в минуле і розпитують хлопчика – «що це за село?». Коли дізнались, що це рідне село Тараса Шевченка, то хлопчик здивувався, що його знають діти. Вони розповіли, що потрапили з XXI століття, і попросили, щоб розказав про себе. І малий Тарас читає автобіографічний вірш «Якби ви знали паничі…». Діти з захватом вигукують – «молодець!», а він дивується, що їм подобаються його вірші. Учень 5 класу Косенюк Марк прочитав вірш «Мені тринадцятий минало».

Далі діти виконують вірші Шевченка (Юрченко Руслана – «По діброві вітер виє», Віталій Кметь – «Тече вода з під явора», Мельничук Софія – «Породила мене мати», Анастасія Юхневич – «За сонцем хмаронька пливе»).

Потемніло. Бачать - люди йдуть, а малий Тарас каже, що це кріпаки. Хлопець згадав вірш «Садок вишневий коло хати». Селяни-кріпаки (Радько Владислав, Шаталов Андрій, Кметь Віталій, Мандрик Оксана) підходять до дітей і розповідають словами Шевченка про своє важке життя. Мандрик Оксана прочитала вірш «На панщині пшеницю жала» і вигукнула «коли ж та воля буде…?». А діти заспокоюють, що воля вже є, що зараз вільна Україна, але селянка не вірить, махнувши рукою, відходить. Хлопцеві стало жаль Тараса і він запрошує його у XXI століття, але дівчина його зупиняє: « - а вірші хто напише, що будуть кликати до боротьби?». Хлопець погоджується.

Тарас говорить, що кожна людина повинна прожити достойно у своєму часі і закликає, що завжди буде з нами: «читайте мої вірші! Отак поговоримо крізь віки».

На закінчення шкільний ансамбль під керівництвом директора Райгородського будинку культури виконав пісню на слова Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

Дата останньої зміни 30 Серпня 2019